КУЛТИВАТОР Vol.6 – ГАЛЕРИЈА

КУЛТИВАТОР vol.6 – ГАЛЕРИЈА

Култиватор по 6ти пат во Скопје и покрај сите хендикепи, ги истрча своите 4 круга од понеделник до четвтрток, овојпат целосно во знакот на домашните уметници. 4 дена филм, дизајн…

ПОВЕЌЕ
КУЛТИВАТОР Vol. 5 – ГАЛЕРИЈА – Импресии од 4 дена филм, музика, дизајн и фотографија во Скопје

КУЛТИВАТОР vol. 5 – ГАЛЕРИЈА – Импресии од 4 дена филм, музика, дизајн и фотографија во Скопје

Изминаа 4те овогодинешни култиваторски денови, досега програмски најбогатото и најразноврсно издание на фестивалот. Скопје слушна, виде, проба, облече, искуси и почувствува автентична култура и ни даде потребна возбуда за зимската…

ПОВЕЌЕ
Култиватор Vol. 4 – МЕГАГАЛЕРИЈА

Култиватор vol. 4 – МЕГАГАЛЕРИЈА

01.10 - 04.10 беа четирите култиваторски денови. По четврти пат се здруживме за музика, уметност, дизајн и љубов. Го отворивме BKW, изгледавме македонски филмови и улична уметност, си земавме по…

ПОВЕЌЕ
Време е. КУЛТИВАТОР Vol. 4!

Време е. КУЛТИВАТОР vol. 4!

Поттикнати од нашата секојдневна заложба за интердисциплинарен влог во културниот развој на домашната сцена, семејството на Кино Карпош со задоволство го најавува четвртото издание на „Култиватор“. Повозбудени сме од било…

ПОВЕЌЕ

МАСКЕНБАЛ | 01.04.2018 @Кино Карпош

Традиционално, на 1-ви aприл го организираме нашиот маскенбал во Кино Карпош, а главната тема како и секоја година се филмските маски. Ве очекуваме на дружба и во улога на Вашите…

ПОВЕЌЕ
Aперитиво | Shurbe | 23.02.2018 @Кино Карпош

Aперитиво | Shurbe | 23.02.2018 @Кино Карпош

Најновото Аперитиво е веќе во петок, овојпат со мала промена.  😉 Почеток 17:00 часот Jazz w/ Shurbe + Промотивни цени на селектирана група на вина од винарија Тиквеш  + Промотивна…

ПОВЕЌЕ
Aперитиво | Shurbe | 12.01.2018 @Кино Карпош

Aперитиво | Shurbe | 12.01.2018 @Кино Карпош

Најновото Аперитиво е веќе во петок, овојпат со мала промена.  😉 Почеток 17:00 часот Jazz w/ Shurbe + Промотивни цени на селектирана група на вина од винарија Тиквеш  + Промотивна…

ПОВЕЌЕ
Бркови се прават | 23.11.2017 @Кино Карпош

Бркови се прават | 23.11.2017 @Кино Карпош

Kabinet Brewery, првата српска крафт пивара и омиленото ,,мовембер" пиво BrrKaaa ве канат на еден поинаков настан за одбележување на месецот на машкото здравје! Пријави присуство на официјалниот Facebook event…

ПОВЕЌЕ
Othersound во Скопје

Othersound во Скопје

Со организацијата на Othersound забавите во Скопје, успеавме да го пласираме нашиот главен град на светската underground мапа и да и понудиме на домашната публика вкус од глобалната underground сцена.…

ПОВЕЌЕ
МАСКЕНБАЛ ВО КИНО КАРПОШ

МАСКЕНБАЛ ВО КИНО КАРПОШ

  Маскенбалот кој го организираме е со веќе 9-годишна традиција. Се трудиме да ги подигнеме стандардите на ваков тип на настани и ги охрабруваме нашите гости секоја година да се…

ПОВЕЌЕ
КУЛТИВАТОР ФЕСТИВАЛ

КУЛТИВАТОР ФЕСТИВАЛ

Стремејќи се да го следиме чекорот со светските мултимедијални случувања и фестивали, го креиравме Култиватор. Со мултимедијалниот фестивал, одржуван на 3 локации во Скопје (Кино Карпош, Барбакан и Минус Еден),…

ПОВЕЌЕ